0532 497 79 90
info@asmatavanustasi.com

Asma Tavan Çeşitleri Nelerdir?

Asma Tavan Çeşitleri Nelerdir?

Alçıpan Asma Tavan

 

Alçıpan asma tavan akustik ve yangına dayanıklı, elektrik ve sıhhi tesisatın kolay döşenmesi ve gizlenmesine imkan sağlayan, dünya standartlarına uygun olarak yapılan sistemdir. İç mekan tavan uygulamalarında kullanılır. Hafif olması sebebi ile depreme dayanıklı binalar için uygundur.

Not: Dekorasyonz bünyesinde birçok alçıpan asma tavan yapan ustabulabilirsiniz.

Vektörel Asma Tavan

 

Vektörel panel sistemler odanın hacmini düşürmeden tavan yüksekliğini düşürmek için tercih edilen asma tavan çeşididir. Vektörel asma tavan sisteminde tavan boşluğuna erişim ve bakımı kolaydır.

Metal Asma Tavan

 

Genellikle hastane, okul ve kamu hizmet binalarında çok kullanılır. Uygulama yapılan mekana ferahlık, görsellik, sağlamlık katar ve ortamın akustik konforunu sağlar.

Özellikleri;

  • Ses yalıtımı sağlar
  • Isı kaybını engeller
  • Montajı kolaydır
  • Ağırlık yapmaz hafiftir
  • Temizlenebilir ve silinebilir
  • Bakteri üretmez

Not: Ofis veya iş yerlerinde bu dikkat çekici uygulamayı yapmak isteyenler, metal asma tavan firması olarak hizmet veren Dekorasyonz ile görüşmelidirler.

Akustik Asma Tavan

 

Metal olan tavanların iskeleti üzerine monte edilen 12,5 mm ebatlarında olmakta ve alçı ile döşenerek tavana sağlamlık katmaktadır. Montajı kolay ve kısa sürede yapılabilir. Akustik asma tavan oldukça şık ve estetik görünüme sahiptir. Akustik yapısı ile ses yankılanmasını engeller. Yangına ve suya dayanıklı uzun ömürlü yapılardır.

Taşyünü Asma Tavan

 

Bazal taşlarının ezilip toz haline getirilerek geri dönüşüme sahip atık maddelerin ve çeşitli kimyasal materyallerin birleşiminden oluşur. Özellikleri; Beyaz renk olmasına rağmen isteğe göre istenilen renklerde mevcuttur. Boyanabilir özelliktedir. Yangın gibi durumlarda içerisinde ataşe dayanıklı madde bulunmaktadır. Hijyenik ve insan sağlığına uygundur.

Not: Isı ve ses yalıtımı sorunu yaşanlar, izolasyon ve diğer sorunlarınız için taşyünü tavan uygulamaları hakkında daha fazla bilgi alın.

Karolam Asma Tavan

 

Karolam asma tavanlar ön kısmı vinil, arka kısımları alüminyum folyo ile kaplanması sayesinde kolay montajlı, temizlenebilir ve neme dayanıklıdır. Bu asma tavan sistemleri, karolamlardan, karolardan, taşyünü asma tavanlardan ve akustik alçıpanlardan oluşmaktadır. Karolama asma tavan sisteminde ses sistemi ve ışıklandırma gibi yapılacak tesisatlar olursa eğer taşıyıcı sistem ve askı çubuklarına takılmamasına dikkat edilmeli ve gerekli önlemler alınmalıdır.

Alüminyum Asma Tavan

 

Alüminyum asma tavan taşıyıcı profillerle hazırlanan karolaşa oluşturulmuş metal plakalardan oluşan asma tavan sistemidir. Çok geniş kullanım seçeneği sunar fakat buna rağmen montajı kolaydır. Kullanışlı ve dayanıklı sistemlerdir. Spor salonları, hastaneler, banka, mağazalar, büro ve işyerleri alüminyum asma tavan sisteminin kullanıldığı bazı alanlardır.

Petek Asma Tavan

 

Petek tavan sistemi petek görüntüsü ile iç içe geçirilmiş alüminyum profillerden oluşmaktadır. Gözenekli yapısı sayesinde ışıklandırma kullanarak değişik tasarımlar oluşturulabilir. Mazgal biçimli tasarımı sayesinde yapı içerisindeki duman ve kirli havayı kolayca dışarı atılmasını sağlar. Havalimanları, restaurant ve alışveriş merkezleri gibi alanlara uygulanmaktadır.

Lamel Asma Tavan

 

Lamel asma tavan sistemleri taşıyıcılar, derz profilleri, lameller ve u profilden oluşur. Taşıyıcılar galvanizden üretilirken sistem elemanları alüminyumdan üretilir. Çift yay askı, tel ve dübeller yardımı ile tavana monte edilir. Lamel asma tavanlara büro ve iş yerlerinde, alışveriş mağazalarında, spor salonlarında vb yerlerde rastlamak mümkündür. Lamel tavan sistemleri renk seçenekleri ile akustik ve dekoratif amaçlı, paslanma yapmadığı için de ıslak hacimlerde tercih edilen asma tavan çeşididir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.